Urząd Gminy w Regiminie

Aktualności zobacz archiwum »

Dobry początek występów piłkarzy „Czarnych” Regimin

Drużyna MUKS „Czarni” Regimin, która w ubiegłym sezonie przebojem awansowała do II ligi piłki ręcznej seniorów, 14 września rozegrała mecz inaugurujący sezon 2008/09. Było to wyjazdowe spotkanie z UKS Wilanowia Warszawa , które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 35:26 (17:15).Do porażki znacznie przyczynił się fakt, że poważnej kontuzji nabawił się w trakcie spotkania najlepszy zawodnik naszej drużyny – Łukasz Nawrocki, który do chwili opuszczenia parkietu zdobył dla „Czarnych” 9 bramek.
W kolejnej serii spotkań, rozegranej 21 września, „Czarni” gościli u siebie zespół „Anilany” Łódź. Mecz rozegrany w Hali sportowej w Regiminie dostarczył zgromadzonym kibicom ogromnych emocji. Do przerwy goście z Łodzi prowadzili już 7 bramkami (14:7), ale po przerwie zawodnicy „Czarnych” przeszli całkowitą metamorfozę. Zdecydowanie poprawili celność rzutów, skuteczniej grali w obronie i w efekcie zdołali odrobić straty z pierwszej połowy. Minutę przed końcem spotkania na tablicy wyników widniał wynik remisowy, ale skuteczna akcja „Czarnych” przyniosła im zwycięską bramkę, strzeloną na 40 sekund przed końcowym gwizdkiem. Mecz zakończył się więc zwycięstwem „Czarnych” Regimin 24:23. Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyli Paweł Kurkowski – 6, Maciek Gregorowicz – 5 i Mariusz Balcerzak – 3. Bardzo dobry mecz rozegrał także bramkarz Szymon Mroziński.
O spora niespodziankę postarała się także drużyna „Czarnych” uczestnicząca w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Młodzików. 20 września rozegrała ona mecz z faworyzowanym i typowanym na jednego z pretendentów do tytułu mistrza Polski zespołem MKS „Jurand” Ciechanów. Spotkanie, rozegrane w Ciechanowie, było niezwykle zacięte, chociaż do przerwy „Jurand” zdecydowanie prowadził. Druga połowa należała jednak do naszych zawodników, którzy doprowadzili (mimo otrzymanych 2 czerwonych kartek) do remisu 31:31. Takim też wynikiem zakończył się mecz. Najwięcej bramek dla „Czarnych” zdobył w tym spotkaniu Damian Stępkowski – 9. Siedem trafień zaliczył Jakub Olszewski, zaś po 5 goli zdobyli Wojtek Prymlewicz i Andrzej Kosik. Znakomicie w bramce „Czarnych” spisywał się Adam Morawski, którego postawa w dużej mierze przyczyniła się do tak korzystnego dla naszego zespołu wyniku.

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 22 września 2008 10:58
Dokument wprowadzony do BIP przez: Przemysław Bugdal