Urząd Gminy w Regiminie

Aktualności zobacz archiwum »

Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej "Mazovia Cup" w Regiminie 24.05.2008.

24 maja w Hali sportowej w Regiminie rozegrane zostały dwa mecze w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej „Mazovia Cup” w którym wzięły udział narodowe reprezentacje dziewcząt do lat 18 z Polski, Czech, Niemiec i Austrii. Mecze te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy, bowiem na trybunach hali zasiadło prawie 300 kibiców. Wspaniałą atmosferę stworzyła grupa dzieci i młodzieży ubrana i wymalowana w narodowe barwy Polski, wyposażona w biało-czerwone szaliki, czapeczki i flagi. Ich doping spowodował, że dziewczęta z polskiej drużyny wygrały spotkanie z reprezentacją Austrii (33:30). Polki niezwykle serdecznie dziękowały za wspaniały doping, wspólnie z kibicami robiły także zdjęcia. Bardzo miłe opinie na temat pobytu w Regiminie wyrażały również zawodniczki i trenerzy pozostałych drużyn, szczególnie reprezentacji Republiki Czeskiej. Niestety, nasze południowe sąsiadki swoje spotkanie z drużyna niemiecką przegrały w stosunku 22:27. Najlepsze zawodniczki z każdej z drużyn z rąk Wójta Gminy i Pani Dyrektor Zespołu Szkół otrzymały piękne pamiątkowe rzeźby (wykonane przez mieszkańca naszej gminy).
Turniej w Regiminie był okazją do promocji gminy Regimin na arenie międzynarodowej. Jak podkreślali uczestnicy rozgrywek, a także goście z zewnątrz, pod względem organizacyjnym turniej w Regiminie przygotowany był wręcz perfekcyjnie. Przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce złożyli propozycję, by jeszcze w lipcu Regimin był gospodarzem kolejnego międzynarodowego turnieju piłki ręcznej, tym razem mężczyzn. Trudniej o lepszą ocenę wysiłku i starań organizatorów rozgrywek w Regiminie, jaką mogli oni otrzymać. Serdecznie dziękujemy!
Organizatorem całości Turnieju był MKS „Jurand” Ciechanów. Współorganizatorami byli: Urząd Gminy w Regiminie, Gminny Zespół Szkół w Regiminie oraz MUKS „Czarni” Regimin.
Należy jednocześnie nadmienić, że podbudowane zwycięstwem w Regiminie Polki wygrały ostatni mecz turnieju w Ciechanowie z drużyną Niemiec i zostały zwyciężczyniami całego „Mazovia Cup”. Gratulujemy!

Zdjęcia:

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 27 maja 2008 13:18
Dokument wprowadzony do BIP przez: Przemysław Bugdal
Ilość wyświetleń: 5712
27 maja 2008 13:30 Przemysław Bugdal - Dodanie zdjęcia.
27 maja 2008 13:29 Przemysław Bugdal - Dodanie zdjęcia.
27 maja 2008 13:27 Przemysław Bugdal - Dodanie zdjęcia.
Realizacja: IDcom.pl