Urząd Gminy w Regiminie

Aktualności zobacz archiwum »

Uroczystość przekazania samochodu dla OSP Lekowo

W dniu 24 lutego 2009 roku na terenie Komendy Powiatowej PSP w Ciechanowie odbyło się uroczyste przekazanie samochodów ratowniczo – gaśniczych oraz sprzętu strażackiego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu ciechanowskiego. Na uroczystości obecni byli m.in. wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Zbigniew Sosnowski, Poseł Aleksander Sopliński, Pani Wiesława Krawczyk – radna Sejmiku Mazowieckiego, Dyrektorzy Delegatur Urzędu Wojewódzkiego – Grzegorz Wróblewski i Sejmiku Mazowieckiego – Andrzej Komasa, Starosta Ciechanowski Sławomir Morawski oraz wójtowie gmin z całego powiatu.
Wśród jednostek, które otrzymały samochody, znalazła się także Ochotnicza Straż Pożarna z Lekowa. Do jej dyspozycji trafił średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Mercedes Jest to pojazd używany, ale znajdujący się w bardzo dobrym stanie technicznym. Koszt jego zakupy zamknął się kwotą 155 000 zł., jednak 80 000 zł. przeznaczył na ten cel Sejmik Województwa Mazowieckiego. Wniosek, jaki w sprawie dofinansowania złożył do Sejmiku Wójt Gminy Regimin, został pozytywnie oceniony przez Zarząd Województwa i do budżetu gminy trafiło ponad 50% pieniędzy potrzebnych za zakup samochodu dla Lekowa.
Reprezentujący na uroczystości OSP Lekowo druhowie Marek Chodkowski i Jacek Fabisiak z rąk Pani Wiesławy Krawczyk i Wójta Lecha Zduńczyka odebrali uroczysty akt przekazania pojazdu.

Zdjęcia:

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 27 lutego 2009 09:39
Dokument wprowadzony do BIP przez: Przemysław Bugdal
Ilość wyświetleń: 5917
23 marca 2009 12:32 Przemysław Bugdal - Dodanie zdjęcia.
23 marca 2009 12:31 Przemysław Bugdal - Dodanie zdjęcia.
23 marca 2009 12:27 Przemysław Bugdal - Dodanie zdjęcia.
Realizacja: IDcom.pl