Urząd Gminy w Regiminie

Aktualności zobacz archiwum »

Półkolonie w Gminnym Zespole Szkół w Regiminie - akcja letnia 2008

Już po raz szósty uczniowie Gminnego Zespołu Szkół w Regiminie mieli możliwość uczestniczenia w półkoloniach organizowanych przez nauczycieli szkoły we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Wójtem Gminy w Regiminie.
W tym roku z wypoczynku letniego skorzystało 44 uczniów. Półkolonie trwały 6 dni od 30.06.2008 do 5.07.2008 r.
Opiekę sprawowała 3-osobowa grupa wychowawców: Marzena Grzybowka, Anna Pepłowska, Jacek Worda oraz kierownik półkolonii Jolanta Drozd.
Bogaty program opiekuńczo-wychowawczy nie pozwolił nudzić się nikomu.
Zorganizowano jednodniową wycieczkę na Mazury, gdzie wychowankowie zwiedzali Krainę Galindii, mieli możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, uczestniczyli w rejsie statkiem Żeglugi Mazurskiej na trasie Ruciane-Nida - Kamień.
Wielu atrakcji i niezapomnianych przeżyć dostarczyła wszystkim wycieczka do Niestumia. Przejażdżki bryczką, jazda konna, zwiedzanie mini-zoo, grill i dyskoteka to wszystko zaoferowali właściciele gospodarstwa agroturystycznego.
W czasie trwanie półkolonii uczestnicy dwukrotnie wyjeżdżali na krytą pływalnie do Ciechanowa, gdzie doskonalili swoje umiejętności w pływaniu. Rozwijaniu sprawności manualnych i twórczej wyobraźni służyły organizowane zajęcia plastyczne.
Rozwijaniu sprawności fizycznej, tworzeniu warunków zdrowej rywalizacji, usprawnianiu pracy mięśni i prawidłowego funkcjonowania zdrowego organizmu służyły organizowane codziennie zajęcia sportowe i ruchowe na sali gimnastycznej, korytarzach szkolnych i w terenie. Były to gry zespołowe jak: piłka nożna, piłka ręczna, siatkowa i koszykowa, gra w tenisa stołowego oraz gry i zabawy z wykorzystaniem sprzętu sportowego typu: rakietki, ringo, hula-hop, skakanka itp.
Dodatkowo uatrakcyjnieniem czasu były zajęcia komputerowe, które przyciągały rzeszę przyszłych informatyków i internautów, a także organizowane konkursy, turnieje z licznymi nagrodami i niespodziankami.
Pamiętając o istocie organizacji wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin patologicznych i potrzebujących finansowego wsparcia zorganizowano zajęcia profilaktyczne, które przeprowadziła p. Małgorzata Bronowska z PSS-E w Ciechanowie. Dotyczyły one wzajemnego poznawania się, etapów prowadzących do uzależnienia, prawd i mitów o środkach uzależniających, przyczyn uzależnień, doskonalenia umiejętności komunikowania się.
Wszyscy uczestnicy półkolonii byli bardzo zadowoleni z takiej formy spędzania wakacyjnego czasu wolnego i już z niecierpliwością oczekują na kolejne.

Zdjęcia:

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 08 lipca 2008 15:14
Dokument wprowadzony do BIP przez: Przemysław Bugdal
Ilość wyświetleń: 5967
09 lipca 2008 09:28 Przemysław Bugdal - Dodanie zdjęcia.
09 lipca 2008 09:28 Przemysław Bugdal - Dodanie zdjęcia.
09 lipca 2008 09:28 Przemysław Bugdal - Dodanie zdjęcia.
Realizacja: IDcom.pl