Urząd Gminy w Regiminie

Aktualności zobacz archiwum »

Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej "Mazovia Cup" w Regiminie 18.07.2008.

18 lipca 2008 roku w obiekcie Hali sportowej w Regiminie odbyły się dwa mecze narodowych reprezentacji Portugalii, Estonii, Polski i ekipy Mazowsza. Były to drużyny składające się z mężczyzn w wieku do 20 lat. Mecze rozegrane zostały w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej „Masovia Cup”, który był ważnym etapem przygotowań drużyn do Mistrzostw Europy (przełom lipca i sierpnia).
Urząd Gminy w Regiminie oraz MUKS „Czarni” Regimin byli, wraz ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce i MKS „Jurand” Ciechanów, współorganizatorami tego turnieju.
Tradycyjnie już nie zawiedli regimińscy kibice, których na trybunach Hali sportowej (mimo okresu wakacyjnego) zasiadło prawie 200. Nie zabrakło narodowych flag, biało-czerwonych czapek, szalików, kapeluszy, a nawet peruk. Wyjątkowo wyróżniała się liczna grupa dzieci i młodzieży, która tworzy słynny już „Klub kibica”.
Gorący doping nie pomógł jednak reprezentacji Polski, która swój mecz z Estonią przegrała w stosunku 29:35. Również ekipa Mazowsza, składająca się z zawodników MKS „Jurand”, przegrała swój mecz z reprezentacją Portugalii. Goście z Półwyspu Iberyjskiego zwyciężyli 45:30. Najlepsi zawodnicy z każdej drużyny (MVP) z rąk Wójta Gminy Lecha Zduńczyka i Pani Sekretarz Małgorzaty Kosińskiej otrzymali pamiątkowe rzeźby.
Trenerzy, zawodnicy, sędziowie i przedstawiciele ZPRwP, podobnie jak po majowym turnieju dziewcząt, nie ukrywali swojego uznania dla organizatorów regimińskiej imprezy. Szczególnie podobała się im sportowa atmosfera zawodów i wspaniała postawa regimińskich kibiców .
Turniej ten był kolejną okazją do wspaniałej promocji Regimina na arenie międzynarodowej. Pokazał też, że tak małe ośrodki potrafią doskonale zorganizować wielkie imprezy, zaś ich mieszkańcy – wspaniale kibicować i cieszyć się, że wielki sport trafia także do małej podciechanowskiej wioski.

Zdjęcia:

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 22 lipca 2008 11:24
Dokument wprowadzony do BIP przez: Przemysław Bugdal
Ilość wyświetleń: 5178
22 lipca 2008 11:27 Przemysław Bugdal - Dodanie zdjęcia.
22 lipca 2008 11:26 Przemysław Bugdal - Dodanie zdjęcia.
22 lipca 2008 11:25 Przemysław Bugdal - Dodanie zdjęcia.
Realizacja: IDcom.pl