Urząd Gminy w Regiminie

Aktualności zobacz archiwum »

Szkoły po remontach

Szkoła Podstawowa w Zeńboku po remoncie

Nowy rok szkolny 2008/09 uczniowie szkoły podstawowej w Zeńbok u rozpoczęli w wyremontowanym i odnowionym budynku. Nakładem ponad 130 000 zł. wymienione zostało pokrycie dachu, wykonane zostało ocieplenie ścian i położenie nowej kolorowej struktury. W zdecydowany sposób zyskała estetyka budynku, który swoją kolorową bryłą ubarwił krajobraz miejscowości.
Remonty przeprowadzono także we wnętrzu budynku, pomalowana została bowiem większość pomieszczeń oraz ułożona nowe nawierzchnie posadzek w części klas i korytarzy.
Fundusz na realizację inwestycji pochodziły w dużej części ze źródeł zewnętrznych. 49 000 zł na ten cel otrzymała gmina Regimin ze środków Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza, który utworzony został dzięki decyzji Sejmiku Mazowieckiego. Kolejne 10 000 zł wpłynęło do kasy gminy z rezerwy budżetowej budżetu Państwa. Obie kwoty zostały przyznane gminie Regimin po pozytywnym rozpatrzeniu wniosków, jakie złożył w Warszawie Wójt Gminy Lech Zduńczyk.
Prawie 100 000 zł. kosztowały budżet gminy prace związane z wymiana starej instalacji elektrycznej oraz naprawa i malowanie wszystkich ścian wewnątrz budynku szkoły podstawowej w Regiminie. Stara, wykonana jeszcze z aluminium siec elektryczna, nie spełniała jakichkolwiek wymogów i nie wytrzymywała obciążeń. Wiązało się to z uruchomieniem w szkole nowego wyposażenia w kuchni szkolnej, podłączeniem pracowni internetowej i multimedialnej. Wszystkie zaplanowane prace wykonano jeszcze przed początkiem nowego roku szkolnego.

Zdjęcia:

Szkoła Podstawowa w Zeńboku przed remontemZespół Szkół w RegiminieZespół Szkół w RegiminieZespół Szkół w Regiminie
Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 01 września 2008 11:12
Dokument wprowadzony do BIP przez: Przemysław Bugdal
Ilość wyświetleń: 5251
04 września 2008 10:41 Przemysław Bugdal - Dodanie zdjęcia.
04 września 2008 10:40 Przemysław Bugdal - Usunięcie zdjęcia.
04 września 2008 10:40 Przemysław Bugdal - Dodanie zdjęcia.
Realizacja: IDcom.pl